BTC
ریال۶۳٬۳۵۶
+2.61%
ETH
ریال۳٬۸۲۰
+2.43%
LTC
ریال۱۸۷
+1.82%
DASH
ریال۱۹۲
+5.48%
XMR
ریال۲۵۵
+0.13%
NXT
ریال۰
-0.7%
ETC
ریال۵۳
+1.1%
DOGE
ریال۰
-3.32%
ZEC
ریال۱۴۲
+3.99%
BTS
ریال۰
+4.98%
DGB
ریال۰
+0.26%
XRP
ریال۱
+0.56%
BTCD
ریال۱۵۹
+2.61%
PPC
ریال۱
+2.11%
CRAIG
ریال۰
+2.61%
XBS
ریال۲
0%
XPY
ریال۰
0%
PRC
ریال۰
0%
YBC
ریال۲٬۳۰۰
0%
DANK
ریال۰
+2.61%

۹ دلیل برای مخالفت با رشد شاخص بورس

بازار سرمایه به کدام سمت می‌رود؟

0

1- اگر موانع تولید و اشتغال رفع نشود، مهار نقدینگی از دست می رود

2- در شرایط فعلی که مولفه‌ها نشان از رکود اقتصادی دارد، تقاضا، صادرات غیرنفتی، فروش و سرمایه در گردش شرکت‌ها کاهش یافته و تامین تجهیزات آنها با مشکلات بسیاری روبرو است، چگونگی مثبت شدن صورت‌های مالی شرکت‌ها در ماه‌های آینده محل سوال است.

3- با وجودیکه تمام شرکتها با رعایت پروتکل مشغول کارند لیکن با توجه به مشکلات تامین ارز و مواد اولیه از یک طرف و نبود تقاضا از طرف دیگر بعید است که بتوانند سوددهی خود را بالا ببرند.

4- بازار سرمایه در ایران بی‌اعتنا به اتفاقات جاری نظیر رکود اقتصادی، بیکاری ناشی از شیوع کرونا و تعطیلی بسیاری از کسب‌وکارها، به رشد خود ادامه داده و این به گمانه‌زنی درباره حباب بازار سهام و سقوط آن دامن زده است.

5- بورس تهران اواخر اسفند با شیوع کرونا سقوط کرد ولی از آن زمان به رشد خود ادامه داده است. ارزش سهام بعضی از شرکتهای زیان ده از سال گذشته تا بیش از 20 برابر افزایش یافته است.

6- چنین نرخ‌های بازده بالا پایدار نمی‌مانند و سرنوشت محتوم این روند، ریزش قیمت‌هاست.

7- افزایش شاخص قیمتها اگر تدریجی و منطقی نباشد، پراکنده می‌شوند و فرصت بزرگی که برای بازار سرمایه ایران فراهم شده، از دست می‌رود.

8- بازگشت به میانگین در بازار سرمایه یک اصل است بازار سقوط می کند و در یک ابر واکنش منفی به قبل از میانگین های تاریخی خود باز می گردد و از آنجا حرکت دوباره خود را متناسب با شرایط آنروز آغاز خواهد کرد.

9- عمده سهام هایی که حباب قیمتی دارند، حتی در صنایعی که به راحتی قابل راه اندازی است ارزش بازار از هزینه جایگزین بسیار فراتر رفته است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.