BTC
ریال۶۳٬۳۵۶
+2.61%
ETH
ریال۳٬۸۲۰
+2.43%
LTC
ریال۱۸۷
+1.82%
DASH
ریال۱۹۲
+5.48%
XMR
ریال۲۵۵
+0.13%
NXT
ریال۰
-0.7%
ETC
ریال۵۳
+1.1%
DOGE
ریال۰
-3.32%
ZEC
ریال۱۴۲
+3.99%
BTS
ریال۰
+4.98%
DGB
ریال۰
+0.26%
XRP
ریال۱
+0.56%
BTCD
ریال۱۵۹
+2.61%
PPC
ریال۱
+2.11%
CRAIG
ریال۰
+2.61%
XBS
ریال۲
0%
XPY
ریال۰
0%
PRC
ریال۰
0%
YBC
ریال۲٬۳۰۰
0%
DANK
ریال۰
+2.61%

نوسان آینده بازار منوط به تصمیم های دولت

آینده بازار سکه ودلار چه می‌َشود؟

0

روز گذشته قیمت هر انس طلا در بازارهای جهانی 40 دلار افزایش یافت. دومین عامل اثرگذار بر قیمت سکه در بازار داخل هم افزایش نرخ انواع ارز به ویژه دلار بود.

بازار سکه هفته جاری را با رشد قیمت ها آغاز کرد. اکنون قیمت هر قطعه سکه امامی در بازار به هفت میلیون و 360 هزار تومان رسیده است. یک دلیل عمده رشد قیمت سکه در هفته جاری، افزایش قیمت هر انس طلا در بازار جهانی بود. روز گذشته قیمت هر انس طلا در بازارهای جهانی 40 دلار افزایش یافت. دومین عامل اثرگذار بر قیمت سکه در بازار داخل هم افزایش نرخ انواع ارز به ویژه دلار بود.  

در هفته گذشته هم قیمت سکه در بازار رشد کرد که دلیل عمده آن، رشد تقاضا برای سکه بود که به رشد حباب سکه کمک کرد. بخشی از مردم نقدینگی خود را برای حفظ ارزش به سکه و طلا تبدیل کردند اما روز گذشته و امروز این تقاضا کمتر در بازار وجود داشته و حباب سکه هم کاهش یافته است. یک دلیل عمده شاید شیب تند حرکت سرمایه به بورس است و اینکه تقاضا در بازار سکه اشباع شده است. به هر ترتیب با کاهش حباب سکه در هفته جاری می توان گفت که تقاضایی که در هفته گذشته به بازار وارد شد، در این هفته وجود نداشته است.

 دلیل عمده رشد قیمت سکه در روز یکشنبه، بیشتر رشد قیمت ارز در داخل است. اکنون قیمت هر یک اسکناس دلار در بازار ایران به 17 هزار و 400 تومان رسیده است که اثر مستقیم آن را بر قیمت سکه مشاهده می کنیم.

در شرایط کنونی نمی توان آینده بازارها را به دقت تحلیل و پیش بینی کرد. تصور اینکه قیمت ها در ماه های آینده به شدت افزایش پیدا کند، درست نیست. شاید بازار دچار نوسان شود که این بیشتر ناشی از تصمیم های سیاستگذاران است. ممکن است دولت به یکباره نرخ ارز را کاهش دهد و همین بازارهای دیگر را هم متاثر می کند. آنچه در بازار رخ می دهد بیشتر به تصمیم های اقتصادی دولت باز می گردد. از سوی دیگر، برخی عوامل غیرقابل پیش بینی هم بازار را متاثر می کند. بنابراین امکان پیش بینی وضعیت آینده بازار ممکن نیست.  

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.