BTC
ریال۶۳٬۳۵۶
+2.61%
ETH
ریال۳٬۸۲۰
+2.43%
LTC
ریال۱۸۷
+1.82%
DASH
ریال۱۹۲
+5.48%
XMR
ریال۲۵۵
+0.13%
NXT
ریال۰
-0.7%
ETC
ریال۵۳
+1.1%
DOGE
ریال۰
-3.32%
ZEC
ریال۱۴۲
+3.99%
BTS
ریال۰
+4.98%
DGB
ریال۰
+0.26%
XRP
ریال۱
+0.56%
BTCD
ریال۱۵۹
+2.61%
PPC
ریال۱
+2.11%
CRAIG
ریال۰
+2.61%
XBS
ریال۲
0%
XPY
ریال۰
0%
PRC
ریال۰
0%
YBC
ریال۲٬۳۰۰
0%
DANK
ریال۰
+2.61%

ثروت ستاره‌ها

نگاهی به زندگی جرج لوکاس

0

جرج لوکاس مدام این جمله را تکرار می‌کرد: «نترسید. ترسیدن شما را محدود می‌کند و مهم‌تر اینکه خلاقیتتان را کاهش می‌دهد.»

در میان داستان‌هایی که در مورد کارآفرینان موفق و نام‌های بزرگ تجاری وجود دارد، افسانه‌ها و روایت‌های بسیاری در مورد موفقیت‌ها و شکست‌ها تکرار می‌شوند. فراز و فرودهای اقتصادی، بالا و پایین شدن ارزش سهام در بازار بورس و… گاهی شبیه فیلم‌های سینمایی است. در میان فهرست میلیاردرهای جهان اما کسی هست که ثروتش را نه مانند فیلم‌ها بلکه دقیقا از طریق فیلم‌ها به دست آورده است؛ جرج لوکاس. کارگردان سرشناس امریکایی با 6.83 میلیارد دلار ثروت به عنوان دویست و سی و چهارمین میلیاردر دنیا شناخته می‌شود.

نشریه بیزینس اینسایدر در شرح موفقیت جرج لوکاس نوشته: «پروژه‌ای که با چشم‌اندازی نه‌چندان مثبت در مورد احتمال موفقیتش شروع کرد تبدیل شد به پدیده‌ای که دنیا را تغییر داد. هالیوود در سال 1977 انتظار داشت که «جنگ ستارگان» به موفقیت برسد اما نتیجه آن‌طور که همه ما می‌دانیم تبدیل این فیلم به یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های تجاری تاریخ سینما بود.»

زمانی که جرج لوکاس پروژه «جنگ ستارگان» را تعریف کرد، هیچ‌کس آثار علمی- تخیلی را جدی نمی‌گرفت. نمونه‌های شکست‌خورده بسیاری در این ژانر تولید شده بود و شرکت‌های فیلم‌سازی به راحتی چنین ریسکی را قبول نمی‌کردند. چندین استودیو طرح جرج لوکاس را رد کردند تا سرانجام توانست نظر آلن لَد در شرکت فاکس قرن بیستم را برای سرمایه­گذاری روی این پروژه جلب کند.

دیو فیلونی یکی از کسانی بود که در ساخت «جنگ ستارگان» شرکت داشت و لوکاس را الگو و استاد خود قرار داده بود. او درس‌هایی را که لوکاس در پروژه «جنگ ستارگان» به او داده است فراموش نمی‌کند. درس‌هایی که سایت مدیوم از قول فیلونی به آنها اشاره کرده است.

نترسید

جرج لوکاس مدام این جمله را تکرار می‌کرد: «نترسید. ترسیدن شما را محدود می‌کند و مهم‌تر اینکه خلاقیتتان را کاهش می‌دهد. نباید از کاری که قرار است انجام دهید ترسی داشته باشید.» اطرافیان لوکاس بارها این پندها را شنیده‌اند. هیچ‌وقت از تجربه کردن نترسید، از تلاش کردن نترسید، از شکست خوردن نترسید.

در زمان ساخت «جنگ ستارگان» بسیار پیش می‌آمد که افراد مختلف به لوکاس بگویند «این کار شدنی نیست.» همین یک جمله تبدیل به مهم‌ترین انگیزه او برای ادامه کار می‌شد: «بگذارید دشمنانتان محرک شما باشند.» وقتی تلاش می‌کنید کاری را انجام دهید که قبل از آن انجام نشده نباید از آنچه دیگران فکر می‌کنند بترسید. آدم‌های کوته‌نگر همیشه «نه و نمی‌شود» به میان می‌آورند اما تمامی کارهای خلاق و جدید پیش از اینکه به موفقیت برسند از سوی خیلی‌ها به عنوان ایده‌های دیوانه‌وار در نظر گرفته می‌شدند.

فیلم «جنگ ستارگان» پر از قهرمان و ضدقهرمان بود و به صورت دراماتیک تبدیل شد به نمونه‌ای در دنیای سینما که نترسیدن و پیش رفتن را در عمل نشان داد و پاداش آن را هم دید. پاداشی به ارزش میلیاردها دلار.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.